Estetrend Saç Ekim Merkezi’nde erkek tipi saç dökülmesi, bayan tipi saç dökülmesi, hormonal bozukluklar, saç kıran sebebiyle oluşan dökülmeler, kanser tedavisi sonrası saç dökülmesi, stres kaynaklı saç dökülmesi ve diğer saç derisi problemlerinin oluşturduğu saç dökülmelerinde hastalarına kişiye özel tedavi seçenekleri sunmaktadır.

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde saç dökülmesinin birçok sebebi vardır.Bunlara örnek olarak şunlar sıralanabilir:
1. Genetik Faktörler
2. Hormonal Etkiler
3. Yaşam Kalitesi ve Yaşlanma
4. Deri Hastalıkları
5. İlaç Kullanmaya Bağlı Dökülmeler
6. Dahili Hastalıklar
7. Travmalar

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Yaklaşık olarak her 5 kadından biri yaşlılık, hastalık ve menapoz sonrası oluşan hormonal değişiklikler gibi nedenlerle saç dökülmesi yaşamaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi erkeklerdeki gibi yama tarzında olmaz. Bunun tersine kadınların saç derisinde yaygın bir dökülme ve incelme meydana gelir. Bu sorunu aşmak için bazı kadınlar peruk ya da postiş tarzı aksesuarlar kullanır. Bazıları ise saça yüzeyel olarak uygulanan bazı ilaçlar kullanırlar. Bu ilaçların etkileri kişiye göre değişkendir fakat genelde yeni saç büyümesini uyarmadan, olan saçların dökülmesini engellemek yönündedir.photodune-1057792-beautiful-woman-m-272x150

Bayanlarda saç ekmi daha ciddiye alınan bir konudur. Eğer bugüne kadar doktora gidip tetkik edilmemiş iseniz aşağıdaki tahlilleri ekim öncesi yaptırmanız da fayda vardır.

  • KAN TABLOSU
  • TSH
  • T3
  • KANDA DEMİR ve DEMİR BAĞLAMA DÜZEYİ
  • KANDA ÇİNKO DEĞERİ

Saç Dökülmesi Genetik midir?

Saç dökülmesi, saç köklerinin birçok nedene bağlı olarak zarar görmesi sonucunda meydana gelmekte olup, bu dökülmelerin birçok sebebi olabilmektedir. Örneğin: Genetik (ırsi) dökülme, demir eksikliği, saç kıran, ağır hastalıklar ve ateş, düzensiz beslenme, gebelik, vitamin eksikliği, menopoz, kanser hastalığı, stres ve psikoljik rahatsızlıklar gibi. Hatta saç dökülmesini önlemek adına kullanılan yanlış tedavi yöntemleri de şampuan, krem, sprey, ilaç gibi saç dökülmesine yol açmaktadır.

En yaygın saç dökülme tipi Erkek Tipi Saç Dökülmesi olup, başınızın tepe kısmındaki ve şakaklardaki saçların zamanla incelmesi ve dökülmesi olarak tanımlanabilir. 25 yaşına kadar erkeklerin %25’ini, 40 yaşına kadar %40’ını, 50 yaşına kadar ise %50’sini etkilemektedir. Erkeklerde olduğu gibi bayanlarda da saç dökülmesi olabileceğinden merkezimizde bayan hastalarımız içinde saç ekimi yapılmaktadır. Yanlız bayanlarda saç dökülme sebepleri araştırılırken mutlaka hormonal bir problemin olup -olmadığına, tiroid bezlerinin az yada fazla çalışıp çalışmadığına bakmak gerekir.

Estetrend Saç Ekim Merkezi olarak saç ekimine gelen hastalarımıza öncelikle saç analizi yapılarak ekim için uygunluğu tespit edildikten sonra karar verilmektedir. Doktorlarımız muayene sonrasında uygun gördüğü hastalara ekim dışında yada ekimle eş zamanlı uygulanabilecek alternatif çözümler sunmaktadır. Mezoterapi, PRP, Kök Hücre ve Ozon tedavisi gibi.

Sizin için hangi tedavi yönteminin uygun olduğunu ve en iyi sonuca nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek adına Cumartesi ve Pazar günleri de dahil olmak üzere haftanın her günü bizleri arayabilirsiniz.