TEDAVİLER

BURUN ESTETİĞİ

Burun Dolgusu operasyonu nasıl yapılır?

Burun Dolgusu operasyonu nasıl yapılır?

Burun dolgusu son zamanlarda en çok ilgi gören işlemlerden bir tanesidir. Dolgu maddeleri kullanılarak burnun ihtiyacı olan bölgelerin yeniden biçimlendirilmesidir. Ameliyatsız burun estetiği olarak da isimlendirilmektedir. Cerrahi (rinoplasti) sonrası oluşan deformitelerin düzeltilmesinde de burun dolgusu yüz güldürücü sonuçlarından dolayı tercih edilmektedir.

Burun dolgusuna karar verirken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlileri kişinin beklentisi, cerrahi ihtiyacın olup olmadığı ve burun dolgusu işlemi için uygun burun yapısı olup olmadığıdır. Burnunda hafif şekil problemi olan, çok az burun ucu düşüklüğü görülen ve ufak bir kemeri olan kişilerde hyaluronik asit dolgu ile istediğimiz görüntüyü elde edebiliriz.  

Burun ucu düşüklüğünü değerlendirirken yüzde istenilen altın oranları değerlendirmek gerekir. Burun ucu ile üst dudak arasındaki açının 95-115 derece olmalıdır. Eğer kişideki  bu oran 90 derecenin altına düşmüşse; burun ucu düşüklüğünden bahsedilebilir.. Yüzle uyumu açısından yandan bakıldığında, burun kökü ile yüz arasındaki ideal estetik açı 30-40 derece arasında olmalıdır. Dudaklar; burun ucu ve çene ucu arasındaki hayali düz çizginin gerisinde kalmalıdır.

Burun dolgusu uygulaması rahat ,güvenli bir işlem olmakla beraber tecrübeli ellerde yapılması başarı oranını arttıracaktır. Uygulama 15 dk içinde yapılır ve işlem sonunda sonuç görülür. Kişi 10-15 gün içinde kontrol amaçlı tekrar görülür. Bireyden bireye farklılık göstermekle beraber ortalama 12 ay kalıcılığı mevcuttur. Tekrarlanan uygulamaların kalıcılığın süresini artmasında önemli bir etken olduğu bilinmektedir.

Sonuç olarak; burun dolgusunu herkes için burun estetiğinin alternatifi gibi görülmemeli,  ameliyat olmak istemeyen kişilerde, burun yapısı da uygunsa burun dolguları ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Ameliyatsız burun estetiği hakkında tüm soru ve merak ettikleriniz için bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Genellikle dolgular bir sene kadar giden uygulamalardır. Fakat burun bölgesi hareketli bir bölge olmadığı için bazen birkaç uygulamadan sonra kalıcı bile olabiliyor. Biliyorsunuz ki burun ameliyatlarının sonrasında en erken sonuçlarımızı ikinci haftada ve birinci ayda alıyoruz.

Ama aslında tam sonucumuzu bir senede alıyoruz. İşte bu bir sene bekleme süresi sırasında burundaki ödemin geçmesi sırasında ne yazıkki bazı hastalarımız bazen sabırsız davranabiliyorlar. Yani nasıl bir şey oluyor ? Mesela sabah sağ tarafında çok yattıysa öbür tarafı sol tarafında yattıysa öbür tarafı daha şiş kalkabiliyor. Bu onun burnunun eğri göründüğünü düşünmesine neden olabiliyor.

Bir başka şey yine burun derisinin oturması, kemik yapısının oturması, ödeminin gitmesi zaman alıyor. Bu yine sıkıntılar yaratıyor. İşte bu dönemlerde kişilerin sıkıntılarını minik ufak tefek girinti çıkıntıları minik dolgular ile doldurarak bu dönemi kolay atlatmalarını sağlamamız mümkündür.

İşlem çok kısa. Lokal anestezik krem sürdükten sonra yaklaşık 10 dakika beklenerek işlem uygulanır. Yalnız ameliyat olan kişilerde bu uygulamayı yapacak kişinin mutlaka ameliyat yapan doktor olması şart. Çünkü burun ameliyatlarından sonra burun anatomisi de kısmen değişmektedir. Yeni anatomiyi ameliyatı yapan doktor bilebilir. Uygulanan dolgunun miktarı ve kalınlığına çok dikkat etmek gerekiyor. Çok basit bir enjeksiyon şeklinde düşünmemek gerekiyor bu uygulamayı.

Sonuç olarak; burun dolgusunu herkes için burun estetiğinin alternatifi gibi görmemek koşuluyla, ameliyat olmak istemeyen kişilere, burun yapısı da uygunsa geçici burun dolguları uygulanabilir.

Ameliyatsız estetik işlemler alanında en çok ilgi gören bölgelerden birisi de burundur. Burun dolgusu uygulaması ameliyatsız burun estetiği olarak popüler olan bir burun şekillendirme işlemidir. Burnun çeşitli nedenlerden dolayı belirli seviyede orantısız bir görünüme sahip olması halinde veya estetik burun ameliyatı sonrası minimal düzenlemeler için uygun hastalarda burun dolgusu yapılmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulaması Anadolu Yakası

Ataşehir Burun dolgusu bazı burunlar açısından oldukça güzel sonuçlar verirken, bazı burunlar ise dolguya uygun değildir. Kişi burun hacminde küçülme, nefes tıkanıklığında iyileşme gibi beklentiler içerisinde ise bu şikayetlerin tedavisi cerrahi olmalıdır.

Hiç ameliyat olmadan burun şeklinin tamamen değişmesi çok mümkün olmadığı gibi gerçekçi bir beklenti de değildir. Burun bölgesinde dolgu maddeleri; burun sırtında hafif bir yükselti varsa, burun sırtı ile alın arasında bir çöküklük varsa, burun sırtı ile burun ucu arasında bir çöküklük varsa, geçirilmiş burun ameliyatı sonrası burun sırtında düzensizlikler varsa veya burun ucu istenen açıdan daha düşük ise etkili bir yöntemdir. Burun sırtındaki düzensizlikler ve burun ucu düşüklükleri dolgu ile kaldırılabilir. Burun ucunda özellikle konuşurken, gülerken aşağı doğru hafifçe sarkma mevcutsa ilave olarak burun uygulaması da yapılabilir.

Ameliyatsız burun düzeltme burun dolgusu uygulamasında ağrısız bir işlem olması için burun bölgesine sürülen uyuşturucu krem haricinde bazen az miktarda lokal anestezi takviyesi de gerekebilir. Burun planlandığı gibi şekillendirilir. Bunun için minik iğneleri olan enjektörler aracılığı ile dolgu maddesi gerekli bölgelere enjekte edilir. Küçük dozlarda da duruma göre eklenebilir. Uygulama sonrasında ise sadece 5- 10 dakika kadar buz ile kompleks yapılması yeterli olmaktadır.

Burun Dolgusu İşlem Süresi

Burun dolgusu ile estetik bir buruna sahip olmak uzun zaman gerektiren bir uygulama değildir. Ameliyatsız burun estetiği işlemi olarak yapılmakta olan burun dolgusu sadece 15- 20 dakika sürmektedir. İlk 2 gün boyunca kızarıklık ve şişlik olabilir. Ödemin gerilemesi ve şeklin oturmasıyla istenilen görünüme 3 – 4 gün içerisinde kavuşulur. 2 hafta sonunda kontrol yapılabilir ve elde edilen sonuç ile yaklaşık 12 ay boyunca kalıcıdır.

Burun dolgusu kolay olan bir işlem olması, uygulamanın kısa sürmesi ve acısız olması nedeni ile de çok sayıda kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Dolguyla burun düzeltme işlemi kolay ve tekrar yapılması da mümkün olan bir yüz estetiği uygulamasıdır.

Ameliyatsız burun estetiği, İstanbul burun dolgusu fiyatları işlemi gerçekleştiren doktora ve prosedürün gerçekleşeceği kliniğine ve yapılacak işlemin boyutuna göre değişeceği bilinmelidir. Buruna dolgu ile ameliyatsız burun estetiği hakkında bilgi almak için sorularınızı formlarımızdan veya numaralarımızdan iletebilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılır?
TOP