TEDAVİLER

PRP (PLETELET RICH PLASMA)


PRP (PLETELET RICH PLASMA)

 

PRP olması gerekenden oldukça fazla trombosit hücresi barındıran ve kişinin kendinden alınan doğal plazma sıvısı anlamına gelmektedir. PRP'de uygulanan ise kişinin kendi kanı olmaktadır. PRP de kullanılan kişinin kendi kanı olduğundan dolayı işlem öncesi veya sonrası herhangi bir bağışıklık reaksiyonunun ortaya çıkması mümkün değildir. PRP herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz.

PRP ile saç tedavisi, hücre yenilenmesi prensibi ile uygulanan, saç kaybının azaltılmasına ve zayıflamış saç köklerinin güçlendirilmesine yönelik olarak gerçekleştirilen bir tedavi biçimidir.
PRP ile saç tedavisi yönteminde; saç sorunları yaşayan kişilerden alınan 10 cc kan, özel kitler aracılığı ile laboratuvar koşullarında ayrıştırılır ve kırmızı kan elde edilir. PRP tedavisi için ihtiyaç duyulan plazma hazır hale getirilir. Elde edilen PRP plazma saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı, gücünü kaybettiği kısma enjekte edilir ve PRP uygulaması tamamlanır.

PRP ile saç tedavisinde uygulanan bu yöntem yaklaşık olarak yarım saatte tamamlanmaktadır. İşlemin ardından herhangi bir acı, iz ve görüntü kaybı olmadan normal hayatınıza dönebilirsiniz. İhtiyaca göre 3 ila 6 ay süresince ayda bir kere olmak üzere yenilenen bu uygulamanın neticelerinin uzun vadeli olabilmesi için, senede bir kere olmak üzere uygulamanın yenilenmesi tavsiye edilmektedir.


PRP ( Platelet Rich Plasma) tedavi tekniği Saç tedavileri dışında cilt yenilenmesi, kırışıklık tedavileri, yara, yanık ve sivilce izleri için de uygulanan bir yöntemdir. Kök hücre prensibini esas alan PRP tedavi tekniğinde ilk olarak uygulanan işlem kişiden alınan kanın özel kitler aracılığı ile ayrıştırma işlemidir. Bu işlem ile cilde uygulanan plazmalar, kök hücrelerinin göçünü ve çoğalmasını sağlayan büyüme etkeninin salgılanmasında görev alır.

Yapılan başarılı çalışmalar sonucunda saç, yüz, boyun, dekolte, yara, yanık ve scar bölgelerinde de uygulanabilen PRP tedavi yönteminin diğer özellikleri de aşağıda sayılanlar gibidir:
 

  • PRP tedavi tekniğinin sonuçları uzun vadelidir.

  • Tekrar canlandırıcı ve yapıcı etkilere sahiptir.

  • Hastaya uygulanması oldukça pratiktir ve güvenlidir.

  • Yeni kolajen meydana getirmesinin dışında derinin bütün yaşamsal fonksiyonlarını destekler.

  • Deriyi doldurarak yeniden gençleştirir. Bu sayede de kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

prp-pletelet-rich-plasma

TOP