TEDAVİLER

SAÇ DOLGUSU


SAÇ DOLGUSU     

 

Merkezimizde uygulanan  Saç dolgusu; saç dökülmesinin durdurulmasını, saçlı derinin yeniden yapılanmasını sağlaması için yenileyici peptid kompleksi ve büyüme faktörleri ile formülize edilmiştir. Saç Dolgusu Sürekli salınımlı ilaç teknolojine sahip şekilde üretilmiştir. Saç dolgusu iki haftada bir olmak üzere 4 kez enjeksiyon tekniği ile uygulanır. Saç Dolgusu hem kadınlarda hem erkeklerde görülen alopeside oldukça etkilidir. Kadın ve erkeklerde görülen seyrek saçlar ve saç kayıpları için uygulanan etkili bir yöntemdir. Saç Dolgusu işlemi özellikle saç ekimi sonrasında kalıcılığı ve başarı oranını artırmak için tercih edilmektedir. Saç Dolgusu işlemi Alopesi hastalarının kombine tedavisinde saç kaybını önleyici sinerjik etki için de kullanılmaktadır. 

Saç dökülmelerinde uygulanan saç mezoterapisi, saç prp’si, saç aşısı, kök hücre tedavilerine bir yenisi olarak eklenen saç dolgusu bileşimi saç folikül hücrelerinin büyümesini sağlayan büyüme faktörleri  HGF  ve VEGF üzerinde uyarıcı etki yaratarak gen ekspresyonunu sağlar. IGF-1  ve FGF-7 üzerinde uyarıcı etki yaratarak protein ekspresyonu ile saç büyümesini teşvik eder. Saç dökülmesiyle ilgili gen ekspresyonunu, DKK-1, IL-6 ve TGF-b1’i azaltarak baskılar. Saç dolgusu saçlı deride kan dolaşımını hızlandırır, saç foliküllerini canlandırır, follikülleri büyüterek saç uzamasını tetikler ve saç kayıplarını durdurur. 

Tabii ki saç dökülmesi tipine, süresine göre doktorunuzun hangi uygulamanın size uygun olduğunu karar vermesi en doğrudur. Muayene sonrası en doğru yöntem seçilecektir. Saç Dolgusu; Mikro Saç Pigmentasyonu veya Saç Simulasyonu ile karıştırmamalıdır, tamamen farklı işlemlerdir.

TOP